منابع ارشد حقوق خصوصی

حقوق خصوصي، در واقع حقوق مادر محسوب شده و از مباحث حقوق مدني، مسئوليت مدني،حقوق تجارت، آيين دادرسي مدني، متون فقه، قواعد فقه و اصول فقه بحث مي‌نمايد. دانشجويان اين رشته پس از فراغت از تحصيل تسلطي بر مباحث پيش گفته پيدا مي‌نمايند. جهت ورود به اين رشته از حقوق لازم است دانشجويان در آزمون كارشناسي ارشد حقوق شركت نمايند. آزمون دانشگاههاي سراسري معمولاً در اسفند ماه هر سال و آزمون دانشگاه آزاد معمولاً در ارديبهشت ماه هرسال برگزار مي‌شود.
در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق خصوصي از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد. (جهت مطالعه منابع به ادامه مطلب رجوع کنید)

منابع کارشناسی ارشد حقوق عمومی

رشته ی حقوق عمومی یکی از مهم ترین گرایش های علم حقوق است که به بیان روابط درونی و بیرونی دولت ها می پردازد. این رشته ی مهم سال هاست که در ایران به بوته ی غفلت سپرده شده و اینک زمزمه های گسترش کمی آن در دانشکده های حقوق کشور به گوش می رسد که می توان آن را نوید بخش تحولی بزرگ در اندیشه های حقوقی دانست.

واقعیت این است که تا زمانی که حقوق عمومی و آرمان ها و آموزه های آن جای خود را در این سرزمین باز نکند و تا زمانی که فرهیختگان این علم سر رشته ی امور کشورداری را در دست نگیرند، حقوق اساسی و حقوق اداری کشور و به تبع آن امر حاکمیت و استقرار نظام مردم سالاری به سامان نخواهد رسید و امید به تحول بنیادین در نگرش ها و ساختار سازی ها به وجود نخواهد آمد.

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

حقوق جزا (حقوق کیفری) به معناي وسيع كلمه شاخه‌ای از حقوق است كه موضوع آن مطالعه‌ي جرايم و مجازات اعمالي است كه به جهت بي‌نظمی در جامعه نسبت به مرتكبين اين اعمال اجرا مي‌شود و از حقوق جزاي عمومي و اختصاصی، آيين‌دادرسي كيفری، كيفرشناسی و يا علم اداره‌ی زندانها و حقوق كيفری بين‌المللي بحث می‌نمايد. دانشجوياني كه قصد تحصيل در اين شاخه از حقوق را داشته باشند با مباحثي چون پليس علمي يا كشف علمي جرايم، روانشناسي و روان پزشكي كيفري، جرم‌شناسي، جامعه شناسي جنايي و پزشكي قانوني نيز آشنا مي‌شوند؛ به طوري كه پس از اتمام تحصيل در مباحث پيش گفته تسلط مي‌يابند. 

در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسي از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول روبرو می‌باشد.